Elbistan Mükrimin Halil Yinanç Aile Vakfı Kuruldu

Türk Tarih Kurumu'nun kurucularından Elbistanlı hemşerimiz Ord. Prof. Dr. Mükrimin Halil Yinanç adına Elbistan Mükrimin Halil Yinanç Aile Vakfı kuruldu. Kuruluş ilanı Resmi, Gazete'de yayınlandı.

8 Mayıs 2010 Cumartesi günü Resmi Gazete’de yayınlanan ilana göre Elbistan Mükrimin Halil Yinanç Aile Vakfı, Prof. Dr. Hilmi Erginöz, Mehmet Yinanç ve Uğur Yinanç tarafından İstanbul’da kuruldu. İlanda vakfın amacı; “Yinanç, Erginöz, Akat, Sezer, Güngör, İnanç, Müftüoğlu, Gönen, Günen ve Güneri aileleri ile ailenin üst soyu Şeyh İsa'dan gelen diğer ailelerin ve aile bireylerinin ve başta Elbistanlı gençler olmak üzere eğitim öğrenim gören ihtiyaç sahibi gençlerin eğitim ve öğrenimleri donanım ve desteklenmeleri ve bunlara benzer amaçların gerektirdiği gereksinimler ile harcamaların karşılanmasıdır” olarak belirtildi.

Türk Tarih Kurumu’nun kurucularından olan Elbistanlı hemşerimiz Ord. Prof. Dr. Mükrimin Halil Yinanç’ın ismini taşıyan vakfın mal varlığı ise, Kümbet Mahallesi Tekke Yeri Mevkii’nde bulunan taşınmaz ile 8 bin TL nakit para.

Kaynak