Yedi Güzel Adam

Şair ve yazar Recep Garip, Bâbıâli’de düzenlenen bir toplantıda “Yedi Güzel Adam” olarak bilinen edebiyatçılarımızı anlatacak. Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER) bünyesinde gerçekleşen “Bâbıâli Sohbetleri”nin 236’ncı toplantısı, aralarında Nuri Pakdil, Cahit Zarifoğlu, Erdem Bayazıt, Rasim Özdenören ile diğer şair ve yazarların olduğu “Yedi Güzel Adam” grubuna ayrıldı. Recep Garip, yakından tanıdığı bu kalem erbabını anlatırken, hem kendi kitaplarından hem de TRT1’de ilgiyle seyredilen filmden bahsedecek.

Recep Seyhan’ın takdimini yapacağı sohbet toplantısı, Timaş Kitapkahve’de, 12 Mart Perşembe günü saat 18.00’de başlayacak. Adres: Alayköşkü Caddesi, no. 5 Cağaloğlu-İstanbul. Katılımın serbest olduğu toplantıyla ilgili ayrıntılı bilgi, 0 212 5112323-5112324 numaralı telefonlardan, sanatalemi.net, medeniyetimiz.com veya bizimsemaver.com sitelerinden öğrenilebilecek.

SANATA ADANMIŞ BİR ÖMÜR Kültür sanat camiasının yakından tanıdığı Recep Garip, 1956 yılında Tarsus’un Sanlıca köyünde doğdu. İlköğrenimini Tarsus’un Sanlıca köyünde, orta öğrenimini Adana İmam Hatip Lisesi, Yüksek tahsilini ise İstanbul Yüksek İslâm Enstitüsü’nde tamamladı.

1982-1994 yıllarında öğretmenlik ve yöneticilik, 1994-2002 yılları arasında Ümraniye ve Eminönü belediyelerinde Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü görevlerini yürüten Garip, 3 Kasım 2002 Milletvekili Genel Seçimlerinde Adana ilinden 22. Dönem Milletvekili olarak Parlamento’da 5 yıl görev yaptı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında vakıf ve derneklerde yöneticilik yapan Garip, bir çok edebiyat sanat dergisinde şiir ve yazılarını yayımladı. Yağlı boya çalışmaları yaptı

 Türkiye’de ve Türkiye dışında bir çok sergi açtı. Evli, üç kız ve bir oğul babasıdır. Çeşitli ödüllere sahip olan Recep Garip’in yayımlanmış 17 k itabı bulunuyor. ESERLERİ- Şiir: Deprem Sesi, Öğretmen Şiirleri, Irmak Akar İçimden, Savaş Türküsü, Mavi Gül, Bir Leylâ Düşü, Mavi Türkü; Günlük: Bir İmza Serüveni; Deneme: Mehtapta Lisan, Şehir ve Medeniyet, Günlerin İzi, Herkes İçindeki Dünya Kadardır; Tiyatro: Gülün Adı Kırmızı; Dinî: Namaz ve Oruç Rehberi, Kurban Risalesi; Tarihi: Çanakkale Ruhu.

HABER GALERİSİ